Verzeker jezelf van een snelle start in onze nieuwste club in Dendermonde - opening 02/01/2024
15 februari 2023

More to Mooze: coach Sofie

Al sinds november 2019 loopt Sofie Bastiaens vrolijk rond in onze gym in Mol. Ze houdt ervan om banden op te bouwen met leden én hen te motiveren. Lees in dit artikel alles wat je moet weten over Sofie, als persoon en als coach.

Sofie Bastiaens

Van ballerina naar Mooze-coach

“Ik ben altijd best sportief geweest. Van kleins af aan ging ik naar de balletschool, tot het 6de middelbaar. Vervolgens mocht ik een jaar stage lopen bij Opera Ballet Vlaanderen, een topervaring! Hierna heb ik ervaring opgedaan als danseres op een cruise.”

“Deze periode in mijn leven heeft me veel bijgebracht over hoe een lichaam in elkaar zit, hoe je moet omgaan met zware trainingen, enzovoort. Dit is kennis waar ik tot op de dag van vandaag nog veel aan heb.”

Sportief tijdens de werkuren en erbuiten

“Ik ben vrijwel élk moment met sport bezig. Ik werk voltijds als coach bij Mooze Lifestyle Gym in Mol en geef daarbuiten ook nog groepslessen zumba en boksen in bijberoep. Dit is voor mij zowel een job als een hobby. Het is een goede uitlaatklep, zeker het boksen (lacht).

“Ik geloof dat sporten een combinatie is van fysieke inspanning en mentaal welzijn. Je hebt maar één lichaam, het is belangrijk om deze gezond te houden. Daar word je gelukkiger van én dat geluk straal je dan ook uit.”

Banden opbouwen en motiveren

“Mijn job bestaat voornamelijk uit het ontvangen en informeren van nieuwe leden aan de balie en het coachen van onze Moozers.”

“Als coach kan ik zowel streng als meegaand zijn. Ik denk dat je als coach af en toe streng moet kunnen zijn om mensen uit hun comfortzone te halen. Daar komen ze tenslotte toch voor? Langs de andere kant vind ik het fijn om onze leden aan te moedigen en te belonen. Ik vind het leuk om verschillende mensen, met elk hun eigen verhaal en doelen, te coachen.”

“Dat is bovendien ook hetgeen wat me het meeste voldoening geeft in mijn job: luisteren naar onze leden, hun trainingen opvolgen en successen delen. Zo bouw ik waardevolle banden op met de mensen die ik coach. En wanneer het eens wat rustiger is, maak ik graag tijd om babbeltjes te slaan met onze leden.”

Niet alleen Mooze-time, ook me-time

“Wanneer ik niet in beweging ben, plan ik graag wat me-time. Dat is eigenlijk enkel op vrijdag het geval (lacht). Dan geniet ik ervan om te ontspannen in de zetel en tv te kijken.”

Laat je coachen door Sofie

Benieuwd naar hoe Sofie jou zou coachen? Vraag een gratis proefsessie aan in onze gym in Mol!

Ontdek ons laatste lifestyle nieuws.

Wij maken gebruik van cookies of gelijkaardige technologieën (bv. pixels of sociale media plug-ins) om o.a. uw gebruikservaring op onze website zo optimaal mogelijk te maken. Daarnaast wensen wij analyserende en marketing cookies te gebruiken om uw websitebezoek persoonlijker te maken, gerichte advertenties naar u te verzenden en om ons meer inzicht te geven in uw gebruik van onze website.

Gaat u ermee akkoord dat we cookies gebruiken voor een optimale websitebeleving, opdat wij onze website kunnen verbeteren en om u te kunnen verrassen met advertenties? Bevestig dan met "OK".

Wenst u daarentegen specifieke voorkeuren in te stellen voor verschillende soorten cookies? Dat kan via onze cookie policy. Wenst u meer uitleg over ons gebruik van cookies of hoe u cookies kan verwijderen? Lees dan onze cookie policy.